ÖNERİLEN TESİSLER

Almanya


 

Germany

 

Doğa güzelliklerinin çeşitliliği, uzun kıyı şeridi, tarihi şatoları ve muhteşem mimarisi ile Almanya, tüm tatil zevklerine hitap eden bir yerdir.

Avrupa’nın en eski medeniyetlerinden biri olan Almanya sunduğu zengin kültürünün yanında eski dünyaya özgü büyüsü ile nam salmıştır. Bununla beraber ülke kıtanın en modern ve güçlü ekonomilerinin olduğu bir bölgede yer almaktadır.

Yazları plajlarını, sonbaharda festivallerini, kışları kayak olanaklarını ve baharları alp çiçeklerini sizlere sunan Almanya, yılın her zamanında ziyaret edilebilecek bir yerdir.

Kuzeydeki uzun plaj ve adalardaki, beyaz badanalı çekici tesislerde geleneksel deniz tatillerinin tadı çıkarılabilir. Plajları oldukça seven Almanlar, yazları plaj keyfini yaşayabilmek için Berlin, Frankfurt, Hamburg ve Köln gibi şehirlerde suni plajlar oluşturmuştur.

Bisiklet, kano, sörf, yelken ve kros kayak gibi daha aktif sporlar sayesinde Almanya bir fırsatlar cenneti haline gelmiştir. Bunun tam tersini arzulayanlar için, 160’a 60 kilometrelik bir alanı kaplayan sakin Kara Orman, sık ağaçların süslediği dağları ve yemyeşil vadileri ile doğa severlere büyük keyif verecektir.

Bu orman, bazıları 300 yıldan daha yaşlı köyleri ile sizi zamanda geriye götürecektir, köylerdeki evlerden bazılarında, hala ülkenin en iyi zanaatkarları tarafından yapılan geleneksel guguklu saatlerle karşılaşabilirsiniz.

Daha da sakin bir seçenek istiyorsanız, güneybatıda Rheinhessen ve Palatinate’in etrafında bulunan üzüm bağlarının yer aldığı bölgeyi ziyaret edebilirsiniz. Lezzetli şarapların yanında alp gölleri, karla kaplı dağlar, seçkin köyler ve ortaçağdan kalma şatolarla birlikte görsel bir şölen sizi bekliyor.

Kendinizi şımartmak ve yenilenmek istiyorsanız, Almanya’nın eskiye dayanan bir spa ve sağlık tesisi geleneği vardır. Ülkenin her yerinde kaplıcaların, terapötik çamurun, talasoterapi tedavilerinin ve daha fazlasının keyfini sürebilirsiniz.

Domuz sucuğu ve bira ya da şnitzel ve şnaps keyfini çıkarmadan geziniz tamamlanmış sayılmaz, bu konuda yiyecek ve içecek kültürü gelişmiş olan Almanlar’a güvenin.

İster göllerde yelken yapmak, vadileri görmek, alp kırlarında hiking yapmak, karla kaplı dağlarda kayak yapmak ister dünyaca ünlü şehirleri ve kasabaları gezmek isteyin, Avrupa’nın merkezinde kendiniz için bir seçenek bulmakta hiç zorlanmayacaksınız.