ÖNERİLEN TESİSLER

Büyük Kanarya Adası


 

Gran Canaria

 

Büyük Kanarya, iç kesimlerindeki meşhur yeşil vadilerden sahil şeridindeki beyaz kumlu plajlara kadar çok fazla çeşitlilik gösterdiğinden, genellikle minyatür kıta olarak anılır. Volkanik geçmişine bağlı olarak oluşan olağanüstü dağların önündeki düzlüklerin yaptığı çağrışım nedeniyle, birçok Spaghetti Western filmi için set görevi görmüştür.

Başlıca tesisler adanın daha güneşli olan güney bölümünde yer alır; kuzey bölgeler daha soğuk ve yeşildir. Adanın batısı dağlık ve kayalıktır, fakat doğu kıyıları harika plajlarla doludur.

Başkent Las Palmas koloni zamanına ait mimarisi, parlak boyalı binaları, tarih ve kültürü ile tanınır. Şehrin en eski semti Vegueta, 1990yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası Koruma Alanı olarak ilan edilmiştir. Büyüleyici manzaralarla çevrilidir; Playa de las Canteras ve Playa de las Alcaravaneras adlarında iki harika plajı vardır.

Las Palmas, birçok lüks mağaza ve butik bulunmasının yanı sıra, rahat kafelerle dolu şirin yan sokakları ile alışveriş yapmak için de iyi bir yerdir.

Puerto de Mogán hiçbir yapının üç kattan yüksek olmadığı, görülmeye değer bir balıkçı limanıdır. Marinayı balıkçı limanına bağlayan, göz alıcı bir deniz kanalları ağı vardır ve bu ağ adanın Küçük Venedik olarak adlandırılmasına neden olmaktadır.

Şehirde ayrıca çocuklar için çok uygun, korumalı ve küçük, kumlu bir plaj da vardır. Restoranları, şık kafeleri, caz ve piyano barları ile cazip marina bir akşam yürüyüşü veya gün batımında romantik bir yemek için harika bir mekândır.

Biraz farklı bir şey yapmak istiyorsanız, güzel ve karışık egzotik bahçelerin, flamingoların, yunusların, mirketlerin, orangutanların ve hatta bir komodo ejderinin bulunduğu Palmitos Park’ı deneyin.

Tatilde küçük bir macera yaşamak isterseniz, Büyük Kanarya’da Jeep, deve veya dört çekerler ile ada boyunca safariye çıkabilir ya da en iyi büyük balık avlarından bazılarına katılabilirsiniz. Burada beyaz veya mavi Atlantik kılıçbalığı, kılıçbalığı, orkinos ve torik avlama konusunda kendinizi deneyebilirsiniz.

Günün avı, popüler Kanarya Adası patates garnitürlerinin yanı sıra kırmızı ve yeşil mojo sosu eşliğinde sahil boyunca tüm restoranlarda servis edilir.